2016-10-28

200. Robert Kranjec

Dzisiaj wpis nieco dłuższy - raz, że przedstawiam autograf utytułowanego zawodnika (o tym poniżej), dwa - że to podpis już dwusetnego zawodnika (o tym też poniżej).

Ale najpierw o sukcesach Roberta Krańca. Obstawiam, że każdy kto odwiedza mojego bloga zna tego zawodnika - niemniej jednak, przez szacunek do jego osiągnięć, krótko je opiszę. W mojej ocenie jego najważniejszym trofeum jest Mistrzostwo Świata z 2012 roku z Vikersund, kiedy to po porywającej walce pokonał m. in. Runę Veltę i Martina Kocha (kto nie oglądał, niech żałuje). Dwa razy zdobył Małą Kryształową Kulę w sezonach 2009/2010 i 2011/2012. 7 razy triumfował w zawodach Pucharu Świata (z czego 6 razy na mamuciej skoczni), 27 razy stanął na podium (17 razy na mamucie). Ostatni sezon zakończył na 13. miejscu, zaś najlepszy wynik zanotował w sezonie 2012/2013, kiedy był szósty. Razem z drużyną wywalczył brąz na Igrzyskach w Salt Lake City w 2002 roku oraz 9 lat później na Mistrzostwach Świata w Oslo.
Niestety, prawdopodobnie Kranjec nie zawalczy z najlepszymi w nadchodzącym sezonie - wczoraj podano do wiadomości, że uszkodzeniu uległy jego więzadła krzyżowe. Konieczne są dalsze badania, niemniej jednak szanse na start w najbliższej odsłonie Pucharu Świata są bardzo małe.No i nim się nie obejrzałem, publikuję już podpis od dwusetnego zawodnika. Oczywiście na tym nie poprzestaję, mam jeszcze dużo autografów do pokazania, zarówno od zawodników znanych, jak i dopiero zaczynających swoje (miejmy nadzieję) bogate kariery sportowe. Zapas mam, tak więc do końca roku postaram się utrzymać tempo dodawania w wysokości 10 wpisów na miesiąc. Tymczasem prezentuję krótką statystykę, przedstawiającą jakie dyscypliny najczęściej gościły na moim blogu:


W 51% przypadków były to skoki narciarskie - i nic dziwnego, wszak jest to najpopularniejsza dyscyplina zimowa w naszym kraju. Na drugim miejscu biegi narciarskie, które za sprawą Justyny Kowalczyk znacznie zyskały na znaczeniu. Dalej jest narciarstwo alpejskie, sport bardzo popularny w zachodniej Europie, tuż za nim biathlon. Nieco dalej kombinacja norweska, w mojej opinii bardzo niedoceniany sport, którego znaczenie coraz bardziej spada. Pojedyncze autografy pojawiały się od łyżwiarzy szybkich, narciarzy dowolnych oraz jeden od snowboardzistki. W najbliższej przyszłości nie będę rozszerzał swojej kolekcji o inne dyscypliny zimowe - w głównej mierze będę się koncentrował na zdobywaniu autografów od sportowców, którzy uprawiają 5 najpopularniejszych dyscyplin. Kiedy pojawi się autograf numer 300? Prawdopodobnie w II kwartale 2018 roku.

8 komentarzy:

 1. Gratuluję zarówno autografu od świetnego skoczka jak i jubileuszu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję, ciekawy post ;)
  Nowy post: http://autografymarty2000.blogspot.com/2016/10/ania-tacikowska.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
 3. gratulacje http://autografymacderer.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję jubileuszu :)
  Faktycznie.. szkoda, że Robert nabawił się kontuzji :(
  Ale życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia!
  Przy okazji zapraszam do siebie: http://oczami-skokomaniaczki.blogspot.com/2016/10/moja-walka-o-kazdy-metr-thomas.html

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękny numerek postu :D Gratuluje podpisu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluje:)
  wpadnij do mnie: http://autografyryska.blogspot.com/2016/10/26-thomas-dithart.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń

W komentarzu pozostaw coś więcej niż tylko gratulacje i linka do swojej strony.