22 października 2019

69a. Marcel Hirscher

Narciarstwo alpejskie może nie jest moją ulubioną dyscypliną zimową do oglądania, niemniej jednak kilkanaście autografów udało mi się zebrać. Nie zawsze również oglądam zawody - w mojej opinii są ciekawsze dyscypliny. Jednak w męskiej części tej dyscypliny niewiele się zmienia - króluje tam bowiem Austriak, Marcel Hirscher. Zawodnik ten aż 8 razy z rzędu (!) zdobył Kryształową Kulę za wygranie klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - dla porównania, Adamowi Małyszowi ta sztuka udała się trzykrotnie. Hirscher niepodzielnie dominuje od 2011 roku, a jego koronne dyscypliny to slalom i gigant. W PŚ łącznie stawał 138 razy na podium: wygrał 67 razy, 47 razy był drugi i 24 razy trzeci. W Pjongczang zdobył dwa złota: w superkombinacji i gigancie, 4 lata wcześniej był drugi w slalomie. Prócz tego, ma na koncie 11 medali Mistrzostw Świata: 7 złot i 4 srebra. Bez wątpienia wszystkie te osiągnięcia stawiają go wśród absolutnie najlepszych narciarzy alpejskich w historii tej dyscypliny.

Poprzedni autograf można zobaczyć tutaj.