2016-04-18

101a. Eric Frenzel

Dziś - autografy od osoby absolutnie wyjątkowej. Eric Frenzel, niemiecki kombinator norweski jest prawdziwym mistrzem w swoim fachu - przez 4 sezony z rzędu (od 2012/2013 do 2015/2016) wygrywał Kryształową Kulę, tym samym zrównując się z Hannu Manninenem, który również 4 razy z rzędu był najlepszy. Tylko w sezonie 2015/2016 Niemiec trzynastokrotnie stał w sezonie na podium, w tym osiem razy na najwyższym jego stopniu. Jak to powiedział Igor Błachut, komentator narciarstwa klasycznego w Eurosporcie - może nie jest najlepszym skoczkiem wśród kombinatorów, może nie jest najlepszym biegaczem, jednak najlepiej łączy te dyscypliny i dzięki temu jest najlepszym kombinatorem norweskim - i ja się w pełni zgadzam z tą opinią. Jego dokonania na Mistrzostwach Świata i Igrzyskach Olimpijskich opisałem w poprzednim poście jemu poświęconym, dodam tylko, że w chwili obecnej już ma na koncie 53 podia zawodów PŚ, w tym 31 zwycięstw. A Eric jest jeszcze stosunkowo młodym zawodnikiem - w listopadzie tego roku skończy 28 lat.
Ericowi wysłałem jedno zdjęcie z trasy biegowej z Igrzysk Olimpijskich oraz jedną niepodpisaną kartę Fischera, którą dostałem bezpośrednio od producenta sprzętu narciarskiego - do obejrzenia tutaj. Eric podpisał zarówno zdjęcie jak i kartę, a także dorzucił najnowszą kartę Fischera. Całość prezentuje się nadzwyczaj okazale:


Poprzedni wpis poświęcony Ericowi Frenzlowi dostępny jest tutaj.

16 komentarzy:

 1. Gratulacje :) Zapraszam do mnie: http://grafkamil.blogspot.com/2016/04/68-oktawia-nowacka.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję :) Zapraszam do mnie: http://autografy-zimowe.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratki ! :)
  http://jackautographspl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję! :)

  Zapraszam do mnie:
  http://autografywojciecha.blogspot.com/2016/04/18-manuel-neuer.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny podpis. Sam miałem napisać do niego , ale jakoś zabrakło czasu. Na pewno w najbliższej przyszłości będę się starał o autograf od niego , bo to wybitny sportowiec.

  http://meandsportstars.blogspot.de/

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję :)
  http://autografy-dawida123.blogspot.com/2016/04/60-richard-freitag-plastron.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratulacje świetny podpis :)
  zapraszam do mnie: autografyryska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

W komentarzu pozostaw coś więcej niż tylko gratulacje i linka do swojej strony.