2015-03-03

86. Masahiko Harada

Mistrzostwa, mistrzostwa i po mistrzostwach - osobiście jestem zaskoczony świetną postawą naszych skoczków podczas konkursu drużynowego - srebro było bardzo blisko, skończyło się na brązie, jednak ja osobiście liczyłem na pozycję w granicach szóstego miejsca - cóż, stąd wniosek, że jestem człowiekiem małej wiary :)
Zostajemy przy tematyce skoków, jednak przenosimy się w przeszłość - dla innych odległą, być może jeszcze przed ich narodzinami, dla innych całkiem bliską - mianowicie do lat dziewięćdziesiątych i początku lat dwutysięcznych. Oto podpis Masahiko Harady, japońskiego skoczka narciarskiego. To indywidualny mistrz świata z Falun ze skoczni normalnej - ma się rozumieć, że z nie właśnie zakończonych, tylko tych z 1993 roku. W Trondheim, w 1997 roku zdobył indywidualnie dwa medale (złoto i srebro) oraz w drużynie srebro. W 1999 roku znów stał się multimedalistą, w drużynie Japończycy obronili srebro, indywidualnie na skoczni normalnej był trzeci. W olimpijskim dorobku ma 3 medale: złoto w drużynie (Nagano 1998), srebro w drużynie (Lillehammer 1994) i brąz indywidualnie (Nagano 1998).
W Pucharze Świata pierwsze punkty zdobył już w 1987 roku. 21 razy stawał na podium zawodów PŚ: 9 razy był najlepszy, 3 razy drugi i 9 razy trzeci. Ostatni raz pojawił się w sezonie 2002/2003 podczas pierwszych trzech zawodów, jednak ani razu nie przebrnął przez kwalifikacje. Autograf pochodzi z wymiany i wygląda tak - nijako mam dwa podpisy Harady :)


11 komentarzy:

 1. 1999 :)
  Gratulacje!

  http://autografy-tali.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję, dodałem blog do polecanych na swoim, pozdrawiam.
  http://majuautografy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. gratulacje!
  http://autografygrzesiairafala.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. gratulacje!
  http://autografygrzesiairafala.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

W komentarzu pozostaw coś więcej niż tylko gratulacje i linka do swojej strony.