7 sierpnia 2017

242. Henrik Kristoffersen

Przedstawiam autograf Henrika Kristoffersena, norweskiego narciarza alpejskiego. Pomimo młodego wieku (rocznik 1994) ma już na koncie mnóstwo sukcesów. Jako junior dzielił i rządził na narciarskich stokach - na MŚ Juniorów zdobył aż 8 medali, z czego 6 z najcenniejszego kruszcu oraz dwa srebra. W 2014 roku zdobył olimpijski brąz w slalomie. W Pucharze Świata w ostatnich dwóch sezonach prezentuje się rewelacyjnie - w ostatnim sezonie zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej, sezon wcześniej był drugi. Wygrał 15 zawodów zaliczanych do Pucharu Świata (z czego 14 slalomów), 4 razy był drugi i 11 razy trzeci. Jak dotąd bez medalu na MŚ seniorów - chociaż znając jego talent to tylko kwestia czasu.