2016-07-09

K4. Sebastian Szczęsny

Dziś przedstawiam podpis Sebastiana Szczęsnego, komentatora pracującego w Telewizji Polskiej. Specjalizuje się w komentowaniu skoków narciarskich, boksu, podnoszeniu ciężarów oraz narciarstwa alpejskiego (ten ostatni sport rzadko przypada mu w udziale). W TVP pracuje od 9 lat.

Komentarz Pana Sebastiana jest dość specyficzny. Często używa zdrobnień wobec zawodników, co jest czasem sympatyczne, a czasem irytujące. Jest jednym z bardziej emocjonujących się komentatorów. Zdarzają mu się wpadki językowe przy wymowie nazwisk sportowców (choć nie niemieckich, austriackich i szwajcarskich, gdyż Pan Sebastian biegle włada językiem niemieckim). Moim zdaniem lepiej komentuje sam niż w duecie (np. z Markiem Rudzińskim). W trakcie transmisji często robi złudne nadzieje na dobry skok zawodnika, który jest po prostu słaby i prawdopodobieństwo jego dobrego występu jest bardzo niewielkie. Na plus można zaliczyć humor w trakcie komentarza. Czasem rzuci jakimś żartem o zawodnikach, czasem zdradzi widzom co sportowcy robią w trakcie przygotowań lub w wolnym czasie. Ogólnie rzecz biorąc, Pan Sebastian jest dobrym (ale nie bardzo dobrym) komentatorem - niektóre rzeczy śmieszą, inne nieco denerwują i jeśli tylko Pan Sebastian zaznajomi się z wymową nazwisk niektórych zawodników to będzie dużo lepiej.


Dzisiaj założyłem konto na Instagramie dla mojego bloga - link znajduje się po prawej stronie. Chętnych gorąco zachęcam do obserwowania. Na chwilę obecną nie ma jeszcze żadnych zdjęć, jednak ten stan rzeczy wkrótce się zmieni. Login jest taki sam jak adres bloga w Bloggerze, czyli zimoweautografy.

11 komentarzy:

 1. Gratulacje :) Zapraszam do mnie: https://grafkamil.blogspot.com/2016/07/106-adam-nawaka.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje ☺ i zapraszam do siebie, dzisiaj Sylwia Jaśkowiec http://ola-zbiera-autografy.blogspot.com/2016/07/53-sylwia-jaskowiec.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje! :)
  http://autografymichala.blogspot.com/2016/07/kamil-stoch-3.html

  OdpowiedzUsuń

W komentarzu pozostaw coś więcej niż tylko gratulacje i linka do swojej strony.