2017-02-27

221. Maiken Caspersen Falla

Lahti 2017 w pełni, za nami mnóstwo emocjonujących zawodów, na czele z mistrzowskimi konkursami na normalnym obiekcie wśród pań (Sara Takanashi znów bez medalu, najwidoczniej interesują ją tylko zwycięstwa w Pucharze Świata) oraz panów (lekki niedosyt jest po konkursie indywidualnym, niemniej jednak mam szczerą nadzieję, że w dwóch kolejnych odsłonach jakiś krążek Polakom się przytrafi).
Jeśli chodzi o biegi, śledziłem do tej pory biegi łączone. Marit Bjørgen po raz kolejny zdobyła złoty medal, choć dzielnie opierała się jej Krista Pärmäkoski. Niestety, kilkaset metrów przed metą Finka nie zdołała odeprzeć wyjątkowo mocnego ataku Norweżki, tracąc szansę na zwycięstwo przed własną publicznością. U panów miała miejsce podobna sytuacja - dwóch zawodników, Siergiej Ustiugow oraz Martin Johnsrud Sundby odstawili pozostałych zawodników i rozstrzygnęli między sobą kwestię dwóch pierwszych miejsc. W chwili, gdy Norweg miał zaatakować i wysunąć się na czoło biegu, przewrócił się, tracąc tym samym na tytuł mistrzowski. Rosjanin pewnie wygrał skiathlon.

Tymczasem w kwestii autografów - przedstawiam podpis norweskiej biegaczki narciarskiej, Maiken Caspersen Falli. Jest doskonałą sprinterką - tylko na trwających właśnie Mistrzostwach w Lahti zdobyła już dwa złote medale - w sprincie stylem dowolnym oraz w drużynowym sprincie stylem klasycznym (razem z Heidi Weng). Łącznie ma już 6 medali MŚ - 3 złota i 3 brązy, każdy z nich zdobyty w sprincie, czy to indywidualnym czy też drużynowym, klasykiem oraz łyżwą. 3 lata temu w Soczi zdobyła tytuł Mistrzyni Olimpijskiej w sprincie stylem dowolnym. W Pucharze Świata również idzie jej bardzo dobrze: łącznie 36 razy stała na podium, z czego 27 razy w zawodach PŚ (9 razy wygrała, 10 razy była druga i 8 razy trzecia) oraz 9 razy w etapach zawodów PŚ (odpowiednio: 4 pierwsze pozycje, 3 drugie i 2 trzecie). Dwa ostatnie sezony zakończyła na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej. Przed wyjazdem do Lahti w PŚ była 7., w klasyfikacji sprinterskiej liderowała. Otrzymałem dwa podpisy, jeden z nich mogę przeznaczyć na wymianę.

11 komentarzy:

 1. Gratuluję :)
  http://norbi10.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję :)
  http://autografy-dawida123.blogspot.com/2017/02/67-kamil-stoch-po-raz-drugi.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulację! :)
  dreamerworldfototravel.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję :)
  Zapraszam do mnie na nowy post:
  http://ski-jumping-my-life.blogspot.com/2017/03/stefan-kraft-iii.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje! Dodasz mój blog do ulubionych? Odwdzięczę się ;)
  http://davidautographs.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Ogromne gratulacje! PS. Uwielbiam Twojego Instagrama ;)
  Zapraszam do mnie: http://morethanskijumping.blogspot.com/2017/03/29-damian-lasota.html

  OdpowiedzUsuń

W komentarzu pozostaw coś więcej niż tylko gratulacje i linka do swojej strony.