2015-12-27

Z1. Paulina Maciuszek, Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Kubińska

Oto pierwszy wpis na blogu z serii Z: by nie burzyć numeracji autografów, postanowiłem wprowadzić nową serię (tak jak w przypadku komentatorów), tym razem tak będę oznaczał wpisy, w których zaprezentuję więcej niż jeden podpis, ale złożony na jednej kartce. Oto kartka, którą w maju otrzymałem od Polskiego Związku Narciarskiego. Podpisały się na niej nasze biegaczki narciarskie: Paulina Maciuszek, Sylwia Jaśkowiec i Kornelia Kubińska.

Paulina Maciuszek to zawodniczka, która sporadycznie pojawiała się w zawodach Pucharu Świata. Najczęściej występowała w sezonie 2013/2014, był to jej najlepszy sezon - uzbierała wówczas 77 punktów w zawodach Pucharu Świata. Jest córką Mistrza Świata w biegach narciarskich z 1978 roku, Józefa Łuszczka. 18 grudnia 2015 urodziła swojego syna i z pewnością jeszcze długi czas nie zobaczymy jej na trasie. Jej autografy już gościły na moim blogu.

Sylwia Jaśkowiec to brązowa medalistka Mistrzostw Świata z Falun - ten wyczyn udał się w sprincie drużynowym stylem dowolnym wespół z Justyną Kowalczyk. Dwa ostatnie sezony były bardzo dobre - zdobyła odpowiednio 152 i 206 punktów, raz nawet stanęła na najniższym stopniu podium. W tym sezonie jak dotąd nie startowała.

Kornelia Kubińska (niektórzy mogą ją kojarzyć z panieńskiego nazwiska Marek) bardzo dobre rezultaty zanotowała podczas Igrzysk w Vancouver. Niestety, wykryto o niej niedozwoloną erytropoetynę, przez co jej wyniki zostały anulowane, zaś sama zawodniczka została wykluczona na 2 lata z rywalizacji. Powróciła w sezonie 2012/2013, lecz dopiero sezon później wywalczyła punkty. Dobrze zaprezentowała się podczas Tour de Ski w sezonie 2014/2015, kiedy to zajęła 21. miejsce. W tym sezonie jak dotąd nie startowała.

Oto podpisy:


Przy okazji, chciałbym zaprosić na mojego drugiego bloga poświęconego autografom. Proszę o dodawanie go do polecanych stron, z całą pewnością odwdzięczę się tym samym!

14 komentarzy:

 1. Gratuluję :)
  http://autografy-dawida123.blogspot.com/2015/12/36-hc-verva-litvinov-cz-1.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulujemy! :))

  http://siwat-agrafek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję :] Bardzo fajne podpisy :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluje :)
  http://skokinarciarskie98.blogspot.com/2015/12/15-piotr-zya.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Super !
  Zapraszam do mnie , dopiero zaczynam ;)
  http://jackautographspl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję :)

  http://skijumppl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

W komentarzu pozostaw coś więcej niż tylko gratulacje i linka do swojej strony.