2017-03-25

229. Franziska Hildebrand

Ależ się dzieje w lotach narciarskich! Dziś znów byliśmy świadkami bitwy na rekordy słoweńskiej Letalnicy. W serii próbnej Robert Johansson odleciał na ćwierć kilometra, w II serii konkursu drużynowego Stefan Kraft skoczył 251 metrów, by chwilę później ten wyczyn poprawił Kamil Stoch, o pół metra poprawiając wynik Austriaka! Dzięki temu zajęliśmy trzecie miejsce w konkursie oraz mamy zapewnione zwycięstwo w Pucharze Narodów. Szkoda tylko, że Kamil nie skakał tak wczoraj jak dzisiaj - aby zwyciężyć w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata musi triumfować w ostatnim konkursie, a Stefan Kraft nie może być wyżej niż na 17. miejscu. Prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest bardzo małe, gdyż Austriak nie spuszcza z tonu i utrzymuje bardzo wysoką dyspozycję.

W kwestii autografów - dziś przedstawiam podpis Franziski Hildebrand, niemieckiej biathlonistki. W swojej karierze odniosła już kilka znaczących sukcesów, głównie na Mistrzostwach Świata, podczas których zdobyła łącznie 4 medale: dwa złote (oba w sztafecie, w 2015 w Kontiolahti oraz w 2017 w Hochfilzen), jedno srebro (sztafeta mieszana w Oslo w 2016) oraz jeden brąz (sztafeta, również w Oslo). W Pucharze Świata - sezon 2016/2017 zakończyła na 9. miejscu. To gorsze rezultaty niż w poprzednich latach - w dwóch poprzednich sezonach była klasyfikowana na 5. miejscu. W karierze 6 razy stała na podium, dwukrotnie zwyciężając. Jako juniorka zdobyła trzy medale juniorskiego czempionatu w latach 2010-2011. Autograf wygląda tak:

Na koniec, niestety przykra wiadomość - dziś nad ranem zmarł Paweł Zarzeczny, dziennikarz sportowy. Choć zajmował się głównie piłką nożną, to chętnie oglądałem Jego wypowiedzi oraz czytałem Jego felietony. Ceniłem Go za to, co robi - jego komentarz do bieżących wydarzeń sportowych był zawsze celny, ironiczny, czasem nieco zjadliwy lub złośliwy - niemniej jednak zawsze oddający istotę problemu. Cześć Jego Pamięci.

7 komentarzy:

 1. proszę o zmiane nazwy w linkach http://kasiasielowska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję podpisu!
  Zapraszam na Podsumowanie sezonu i konkurs :)
  https://dreamerworldfototravel.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje! :)
  http://autografymartynyautografy.blogspot.com/2017/03/plastron-bartosz-czyz.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratki ! ;)
  http://jackautographspl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję ;)
  http://norbi10.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

W komentarzu pozostaw coś więcej niż tylko gratulacje i linka do swojej strony.