Weekend skoków w Sapporo za nami, z pewnością większość z Was odsypia nieprzespaną noc, a działo się niemało - wczoraj słoweńskie trio na podium, dziś norweski dublet. Szkoda tylko, że nasi reprezentanci nie włączyli się do rywalizacji - w mojej opinii dobrze spisali się tylko Maciej Kot i Stefan Hula, reszta troszkę zawiodła. Tymczasem wczoraj w skokach pań pierwsze punkty (a w zasadzie jeden punkt) zdobyła Kinga Rajda - dziś szansa na powtórzenie tego dokonania!
Dziś na blogu zaprezentuję autograf Anže Laniška, słoweńskiego skoczka narciarskiego. Dopiero w tym sezonie zaczął regularnie punktować, a już na skoczniach świata poczyna sobie całkiem dobrze. Dziś zajął 15. miejsce, wczoraj 6., a najlepsze miejsce zajął w Niżnym Tagile, gdzie był czwarty. Na MŚ w Lotach na Kulm zajął bardzo dobre, dwunaste miejsce. W klasyfikacji generalnej PŚ jest osiemnasty. Jest jeszcze bardzo młodym zawodnikiem, w kwietniu skończy dopiero 20 lat. Autograf wygląda tak:
31 stycznia 2016
28 stycznia 2016
147. Andreas Wank
Dziś przedstawiam autografy Andreasa Wanka, niemieckiego skoczka narciarskiego. Ma na koncie liczne sukcesy, a zaczął je odnosić w 2008 roku, kiedy to zarówno indywidualnie, jak i w drużynie został Mistrzem Świata Juniorów. Kolejne lata to kolejne udane występy, szczególnie w drużynie: IO w Vancouver zaowocowało srebrem w drużynie, Mistrzostwa Świata w Lotach w 2012 - sytuacja identyczna, podobnie MŚ w 2013 roku. W Soczi reprezentacja Niemiec wywalczyła złoto, w składzie był również Andreas Wank.
Przechodząc do osiągnięć indywidualnych - Andreas dwa razy stał na podium zawodów PŚ. W tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni zajął bardzo dobre, dziesiąte miejsce. Z dorobkiem 173 punktów obecnie zajmuje 16. lokatę w klasyfikacji generalnej PŚ. W najlepszym swoim sezonie 2009/2010 zajął 21. miejsce. Andreas podpisał moje zdjęcie i dorzucił swoją kartkę. Całość wygląda tak:
Przechodząc do osiągnięć indywidualnych - Andreas dwa razy stał na podium zawodów PŚ. W tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni zajął bardzo dobre, dziesiąte miejsce. Z dorobkiem 173 punktów obecnie zajmuje 16. lokatę w klasyfikacji generalnej PŚ. W najlepszym swoim sezonie 2009/2010 zajął 21. miejsce. Andreas podpisał moje zdjęcie i dorzucił swoją kartkę. Całość wygląda tak:
Subskrybuj:
Posty (Atom)