6 grudnia 2022

500. Maren Lundby

9 lat... szybko zleciało, nieprawdaż? 6 grudnia 2013 roku, w dość niezgrabnym stylu napisałem pierwszy, powitalny post. Dzisiaj przyszedł czas na post numer pięćstet (ściślej - autograf od pięćsetnego sportowca). Pół tysiąca - no, to już całkiem niezły wynik, ale oczywiście nie ma co spoczywać na laurach - jeszcze wiele autografów czeka na pozbieranie.

Numer 500 przypadł w udziale Maren Lundby, norweskiej skoczkini narciarskiej. Zdobywając jej autograf w Wiśle zimą (a w zasadzie to jesienią), udało mi się skompletować autografy wszystkich wybitnych skoczkiń, które brały i biorą udział w zawodach najwyższej rangi, tj. medalistki Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata oraz zdobywczynie Kryształowych Kul. Korespondencyjnie próbowałem zdobyć te autografy kilka lat - pisząc bezpośrednio do Maren na Facebooku, Instagramie, pisząc do fanklubu, związku, sponsorów - wszystko bezskutecznie. Wyczyn ten udał się dopiero osobiście na początku listopada w Wiśle. Jednocześnie, tym postem rozpoczynam długą serię autografów zdobytych jesienią w Wiśle, których będzie 138 (jednocześnie, seria postów z autografami z lata jest nieco za połową, tak więc podpisów do kolejnych zawodów na pewno nie zabraknie). Gdy będę miał więcej czasu, na Instagram wleci kilka ciekawych kompilacji autografów wszystkich najwybitniejszych skoczkiń ostatnich lat. 

Lundby po rocznej przerwie powróciła w Wiśle do rywalizacji w Pucharze Świata - zajęła 16. i 24. miejsce, a w Lillehammer była 19. i 21. Obecnie zajmuje 24. miejsce z wynikiem 44 punktów. Początek dość niemrawy, jednak należy pamiętać o rocznej przerwie w startach Norweżki. Zanim owa przerwa nastąpiła, Maren dominowała na skoczni: trzykrotnie wygrała klasyfikację generalną w sezonach 2017/2018, 2018/2019 i 2019/2020. Na Igrzyskach w Pjonczang zdobyła złoto olimpijskie. Na MŚ wywalczyła łącznie 8 medali, z czego 3 indywidualne: złoto w Seefeld na skoczni normalnej, złoto w Oberstdorfie na skoczni dużej oraz srebro w Oberstdorfie na skoczni normalnej. Do tego dwukrotnie wygrała Raw Air w 2019 i 2020 roku. Łącznie 62 razy stała na podium pucharowych zawodów: 30 razy wygrała, 19 razy była druga i 13 razy trzecia.


 AUTOGRAFY ZDOBYTE W WIŚLE (jesień 2022): 2/138

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

W komentarzu pozostaw coś więcej niż tylko gratulacje i linka do swojej strony.