10 listopada 2019

108b. Juliane Seyfarth

Dziś wpis wyjątkowy - oprócz autografu zaprezentuję drugi w mojej kolekcji plastron. Ale po kolei: Juliane Seyfarth, bo o niej mowa jest niemiecką skoczkinią narciarską. Ostatni sezon dla urodziwej zawodniczki był absolutnie najlepszy w karierze: 1451 punktów pozwoliło jej zająć 3. miejsce w klasyfikacji generalnej, za Maren Lundby i Kathariną Althaus. Łącznie 13 razy zajmowała miejsce na podium: 4 razy wygrała, 6 razy była druga i 3 razy trzecia. Z Seefeld wróciła z dwoma medalami: zdobyła złoto w konkursie drużynowym oraz również złoto w konkursie drużyn mieszanych. Zwyciężyła w pierwszej edycji turnieju Blue Bird, natomiast w kobiecym Raw Air (również debiutującym w tym sezonie) była trzecia.

Juliane spełniła moją prośbę, przysyłając oprócz autografu, również plastron. Był przez nią używany w dniu 28 lipca 2018 roku, w konkursie indywidualnym w ramach Letniego Grand Prix - Juliane zajęła wtedy ósmą lokatę.