3 marca 2019

71g. Stefan Kraft

Ależ to był weekend - przedwczoraj na normalnym obiekcie, w trakcie mało normalnego konkursu tytuł Mistrza Świata wywalczył Dawid Kubacki, a drugi był Kamil Stoch. Spektakularne awanse odpowiednio z 27. i 18. lokaty po I serii z pewnością zapiszą się w historii tej dyscypliny. Wczoraj natomiast szóste miejsce w konkursie drużyn mieszanych wywalczyła reprezentacja Polski.

A dziś na blogu - autografy dwukrotnego Mistrza Świata z Lahti sprzed dwóch lat, Stefana Krafta. Obecny sezon również obfituje w sukcesy dla Austriaka: przed MŚ jego dorobek punktowy to 1017 oczek, zajmuje również trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Z Mistrzostw Świata w Seefeld wróci z trzema medalami: dwa srebra z konkursu drużynowego oraz konkursu drużyn mieszanych, a także z indywidualnym brązem ze skoczni normalnej. W tym sezonie 8 razy stał na podium zawodów PŚ: 3 razy wygrał, 2 razy był drugi i 3 razy trzeci. Łącznie już 52 razy stał na "pudle", z czego wygrał 15 zawodów.

Tym razem publikuję aż 4 autografy: 3 z nich zebrałem osobiście w listopadzie w Wiśle, jeden otrzymałem od Austriackiego Związku Narciarskiego.